• Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej

     • W środę 16.11.2022 r. reprezentacja naszej szkoły udała się do Drezdenka na Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. Niestety w tym dniu musieliśmy uznać wyższość rywali. Zajęliśmy ostatnie IV miejsce z dorobkiem jednego punktu. Przy odrobinie szczęścia układ tabeli mógł wyglądać zupełnie inaczej , bo poziom rozgrywek był bardzo wyrównany. Mimo wszystko chłopcom należą się słowa uznania i podziękowania za walkę od pierwszego do ostatniego gwizdka.

     • Spotkanie z pracownikami PUP i WCR

     • Spotkanie z pracownikami  Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Krajeńskich
      i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wielkopolskim.

       

      W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniu 16 listopada uczniowie klas IV Technikum spotkali się z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Krajeńskich oraz przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wielkopolskim. Powiatowy Urząd Pracy  reprezentowany był przez zastępcę dyrektora, pana Marka Kapiczaka oraz doradców zawodowych panią Annę Olszak i pana  Jana Bojko, którzy przedstawili ofertę PUP skierowaną do młodych. Natomiast mjr Waldemar Baran z WCR przedstawił informacje na temat wstąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej oraz innych ochotniczych form służby wojskowej. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przekazane informacje.

       

                                                                                                                                                  K.S.

     • Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

     • W dniu 10.11.2022 r. w auli CKZiU w Strzelcach Krajeńskich odbyła się kolejna ( XI) edycja Szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W komisji sędziowskiej zasiadali: P. Małgorzata Lipert, ks. Marcin Woźniak i P. Waldemar Janusz.

      Jury przyznało:- zwycięskie I miejsce kl. IV BT, która zaprezentowała piosenkę pt. Rozkwitały pąki białych róż,- II miejsce zajęła kl. III AT z pieśnią Pierwsza Brygada,- III - kl. II BT prezentująca Dziewczyna z granatem.Zwycięzcom nagrody wręczyli  Dyrektorzy P. Agnieszka Florczak i P. Jerzy Barczycki.

      Gratulujemy.J. Con, J. Gotowczyc, W. Zieliński

     • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

     • W dniu 14.11.2022 r odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.  W zmaganiach wzięło udział 32 uczniów. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i zagrali systemem „każdy z każdym”.

      Zwycięzcy poszczególnych grup awansowali do ścisłego finału.

       

      Po ponad 90 meczach udało się wyłonić zwycięzców.

       

      Kategoria dziewcząt:

      I miejsce- Maja Raciok

      II miejsce – Angelika Rębas

      III miejsce- Oliwia Borkowska

       

      Kategoria chłopców:

      I miejsce – Eryk Królak

      II miejsce – Jakub Stankiewicz

      III miejsce – Oskar Maludy

       

      Dziękujemy za spore zainteresowanie turniejem i miłą sportową atmosferę.

      Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców.

     • Warsztaty w ramach OTK – październik 2022r

     • W dniu 21 października  uczniowie klas IV Technikum uczestniczyli w warsztatach : „Predyspozycje zawodowe kontra rynek pracy”.     

      Warsztaty prowadziła pani Monika Pokropek - doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim. Zajęcia pozwoliły młodzieży poznać siebie, swoje predyspozycje zawodowe.  Poprzez  ćwiczenia, zadania i gry zaproponowane przez panią Monikę Pokropek uczestnicy potwierdzili wiedzę o sobie i swoich predyspozycjach albo odkryli siebie na nowo. Warsztaty były bardzo owocne, spędzone w miłej atmosferze. Aż żal, że czas biegł nieubłaganie szybko.

      Składamy serdeczne podziękowania Pani Monice Pokropek za przyjazd i przeprowadzenie warsztatów. Uczestnicy  mieli okazję poznać Panią Monikę- osobę, która „złapała swój ster” i dziś z ogromnym zaangażowaniem i pasją dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

      DZIĘKUJEMY !!!!

       

       

                                                                                                                         Organizatorzy

     • Udział w konferencji „Złap swój ster” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

     • Udział w konferencji „ Złap swój ster” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

       

      Uczniowie klas IV Technikum 20 października uczestniczyli w wydarzeniu „Złap swój STER”. Spotkanie zorganizowane było w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przez  Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze i Zespołu Interwizji Poradnictwa Zawodowego oraz Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Krajeńskich. W trakcie spotkania uczniowie zostali zapoznani z tematyką dotyczącą rynku pracy, dokumentów aplikacyjnych, rozmowy kwalifikacyjnej, netykiety. Omawiane treści poparte były przykładami, młodzież miała możliwość zadawania pytań. Prelegentkami były specjalistki, które na co dzień zajmują się omawianymi zagadnieniami, są praktykami z doświadczeniem a przede wszystkim osobami z ogromną pasją i umiłowaniem do tego czym się zajmują. Dało się to odczuć. Poruszana tematyka była tak dobrana, że każdy znalazł coś dla siebie. Opowieść o wyjącym psie, siedzącym na chodniku jest jak bajka kończąca się morałem, do której zapewne w rożnych etapach swego życia będą wracać słuchacze. „Trzeba chcieć- pies nie chciał i wył😊 .Spotkanie dla wielu uczestników to ogromny krok do dorosłości, a to co usłyszeli już za kilka miesięcy wykorzystają wkraczając na rynek pracy.

      Konferencja odbyła się w auli  Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkanie pod względem merytorycznym i organizacyjnym było na bardzo wysokim poziomie, prelegenci podzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem i tylko od uczestników zależy jak w przyszłości wykorzystają to o czym się dowiedzieli.

      Składamy serdeczne podziękowania organizatorom za zaproszenie, panu dyrektorowi za dofinansowanie wyjazdu a młodzieży życzymy powodzenia na egzaminach zawodowych i maturalnym.  Złapcie swój ster i piszcie swoją najpiękniejszą bajkę pt. „Praca zawodowa”.

                                                   

                                                                                                                                    Organizatorzy

     • Konsultacje wojewódzkie dla młodzieży

     • 28.10 odbyło się spotkanie Rady Dzieci i Młodzieży z uczniami szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego CKZiU również wzięli udział w konsultacjach. Panel dyskusyjny dotyczył problemu hejtu, przemocy oraz zaburzeń relacji międzyludzkich.