Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło - wszystko się zaczyna…
Dziś pożegnaliśmy absolwentów.
Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło - wszystko się zaczyna…
Dziś pożegnaliśmy absolwentów.
Wizyta zawodoznawcza w INNEKO – uczniowie na tropie ekologicznych rozwiązań!
W środę, 24 kwietnia, uczniowie klasy IV B Technikum Ochrony Środowiska wzięli udział w wizycie zawodoznawczej w siedzibie INNEKO Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim – jednej z kluczowych firm w regionie zajmujących się odbiorem, zbieraniem i unieszkodliwianiem odpadów.
Podczas wizyty młodzież:
To była praktyczna lekcja środowiska, która nie tylko wzbogaciła uczniowską wiedzę, ale też z pewnością przyda się podczas egzaminu zawodowego. Takie doświadczenia to najlepszy sposób na zrozumienie realiów pracy w zawodzie!
Składamy serdeczne podziękowania dla kierownictwa zakładu oraz pani technolog, a szczególnie dla Pani Karoliny i Pana Marcina – za ciepłe przyjęcie, przyjazną atmosferę, profesjonalizm i przekazaną wiedzę. Dzięki Wam ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci!
Wizyta z AUDIT HR – praktyczne warsztaty dla naszych uczniów!
W dniu 31 marca w odbyły się wyjątkowe spotkania z przedstawicielkami firmy AUDIT HR z Gorzowa Wielkopolskiego – Panią Emilią i Panią Ireną, które poprowadziły dwie prelekcje dla uczniów klas III Szkoły Branżowej I stopnia.
Spotkania zostały zorganizowane w ramach współpracy szkoły z instytucjami rynku pracy i realizacji działań z zakresu doradztwa zawodowego.
W trakcie warsztatów uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat: Jak i gdzie skutecznie szukać pracy – od portali ogłoszeniowych po wykorzystywanie sieci kontaktów.
Jak przygotować CV, które przyciąga uwagę pracodawcy – z uwzględnieniem najważniejszych elementów i błędów, których warto unikać.
Jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej – praktyczne wskazówki, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie.
Nie zabrakło również interaktywnego quizu z wiedzy o rynku pracy, w którym uczniowie sprawdzili swoje wiadomości m.in. na temat rodzajów umów czy aktualnej wysokości płacy minimalnej.
Serdecznie dziękujemy Pani Emilii i Pani Irenie za inspirujące spotkania, profesjonalizm oraz energię, jaką wniosły do naszej szkoły. To była prawdziwa dawka wiedzy i motywacji do działania!
Grupa Gezet zaprasza na wakacyjny płatny staż.
Nowa galeria Dzień Kolorów w CKZiU została dodana do albumu fotograficznego.
3 kwietnia zorganizowaliśmy Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w niezwykle sprzyjających warunkach pogodowych, co przełożyło się na wysoką frekwencję. W wydarzeniu wzięło udział niemal 300 uczestników ze szkół naszego powiatu.
Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada) pokonując zróżnicowane trasy, które wymagały nie tylko wytrzymałości, ale też dobrej taktyki biegu.
Rywalizacja przebiegła sprawnie i bezpiecznie, a reprezentanci naszej szkoły wykazali się dużym zaangażowaniem i sportowym duchem rywalizacji co przełożyło się na V-ce Mistrzostwo Powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców. Na wyróżnienie zasługują Eliza Wawrzyniak i Adam Jastrzębski, którzy indywidualnie zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i organizatorom za stworzenie świetnej atmosfery i wspaniałego widowiska. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich, którzy podjęli wyzwanie.
W piątek 4.04.2025r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce chłopców. Po emocjonujących meczach i zaciętej rywalizacji zajęliśmy trzecie miejsce. Chłopcom należą się słowa uznania, ze względu na to, że nasz zespół składał się głównie z uczniów klas pierwszych i drugich.
W dniu 31.03.2025 r. w auli CKZiU w Strzelcach Krajeńskich odbyło się spotkanie z Jerzym Borowczakiem. Nasz Gość w sierpniu 1980 razem z Bogdanem Borusewiczem, Bogdanem Felskim i Ludwikiem Prądzyńskim zainicjował strajk w Stoczni Gdańskiej, który zakończył się zgodą ówczesnych władz komunistycznych na powstanie i legalną działalność NSZZ „Solidarność”- pierwszego od II wojny światowej związku zawodowego nie kontrolowanego przez komunistów. Został wówczas bliskim współpracownikiem Lecha Wałęsy, po powołaniu NSZZ „Solidarność” wiceprzewodniczącym komisji zakładowej związku z SG. Po wprowadzeniu stanu wojennego dyscyplinarnie zwolniony ze stoczni.
W 1989 powrócił do pracy w Stoczni Gdańskiej, zajął się działalnością związkową w ramach reaktywowanej NSZZ „Solidarność”. Był m.in. przewodniczącym związku w swoim zakładzie pracy. W 1993 był współzałożycielem stowarzyszenia Bezpartyjny Blok Wspierania Reform.
W 2000 objął mandat posła na Sejm III kadencji, zajmując miejsce zmarłej Franciszki Cegielskiej z AWS, następnie był posłem VI, VII, VIII i IX kadencji.
W 2002 objął funkcję dyrektora w Fundacji Centrum Solidarności, a od 2006 także radnego Gdańska. Zasiadał w radzie nadzorczej Instytutu Lecha Wałęsy.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, Gość podzielił się z naszymi uczniami wspomnieniami, przemyśleniami a następnie odpowiadał na pytania z sali.
J. Con, W. Zieliński
Ostatnio gościliśmy w naszej szkole uczniów Szkoły Podstawowej w Starym Kurowie, którzy stoją przed decyzją wyboru szkoły ponadpodsawowej.
Zapraszamy do CKZiU.
27 marca braliśmy udział w Targach Pracy. Nasi uczniowie przedstawili uczniom szkół podstawowych kierunki, na których się uczą oraz szkołę z ich perspektywy.
Powered by aSc EduPage