• Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej

     • 26 kwietnia reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej, które odbyły się w Drezdenku. Do turnieju przystąpiły 3 zespoły. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, w których zajęliśmy kolejno III i II miejsce. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę prowadziły wyrównane pojedynki z rywalkami z powiatu. Umiejętnościami dorównywały przeciwniczkom, ale w niektórych momentach brakowało koncentracji. Chłopcy pomimo wygranej w pierwszym meczu, z jak się później okazało, tegorocznymi Mistrzami Powiatu polegli w dogrywce z zawodnikami Strzeleckiego Liceum. O tytule Mistrzów Powiatu chłopców zadecydowały zdobyte sety, ponieważ każdy z zespołów miał identyczny bilans zwycięstw i porażek.

      Wyniki dziewcząt:

      CKZiU- ZS Drezdenko 0:2

      CKZiU- ZS Strzelce Kraj. 0:2

      Klasyfikacja końcowa:

      1. ZS Drezdenko
      2. ZS Strzelce Kraj.
      3. CKZiU Strzelce Kraj.

       

      Wyniki chłopców:

      CKZiU- ZS Drezdenko 2:1

      CKZiU- ZS Strzelce Kraj. 1:2

       

      Klasyfikacja końcowa:

      1. ZS Drezdenko
      2. CKZiU Strzelce Kraj.
      3. ZS Strzelce Kraj.

       

      Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy osiągniętych wyników.

     • FINAŁ XII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

     • W gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża w dniu 18 kwietnia odbył się finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości. Przystąpiło do niego 30 uczniów z 15 szkół ponadpodstawowych z 3 województw zachodniej części Polski. Konkurs organizowany był przez Wydział Ekonomiczny. Naszą szkołę reprezentowała Martyna Demetruk z klasy III AT oraz Dominik Sulej z klasy III BT, którzy w grudniu po pierwszym etapie zapewnili sobie udział w dzisiejszym finale. Oczekiwania na wyniki konkursu umiliła uczestnikom przerwa na kawę oraz zwiedzanie uczelni.                                                            

      Serdecznie dziękujemy Martynie i Dominikowi za godne reprezentowanie naszej szkoły. Co prawda nie zdobyliśmy miejsca na podium , ale dziś każdy z uczestników był zwycięzcą.

       

       

      Katarzyna Skwirut

     • Wizyta zawodoznawcza do Instalacji Komunalnej w Gorzowie Wlkp.

     •         W dniu 14 kwietnia  uczniowie klasy IV D Technikum Ochrony Środowiska uczestniczyli  w wyjeździe do Instalacji Komunalnej należącej do INNEKO Sp.z o.o.

      Spółka zajmuje się odbiorem, zbieraniem i unieszkodliwianiem odpadów obojętnych, niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne i obojętne. Uczniowie zapoznali się ze strukturą zakładu, linią technologiczną, kompostownią i nowinkami z gospodarki odpadami. Mieli także okazję zobaczyć z bliska czynne składowisko odpadów. Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu zakładu i pani technolog za życzliwe przyjęcie i ogromną dawkę wiedzy.  Dyrektorowi szkoły dziękujemy za finansowe wsparcie wyjazdu.

       

                                                                                                                   Katarzyna Skwirut

     • Powiatowy konkurs z języka polskiego

     • Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa.


      13 kwietnia, w Drezdenku odbył się konkurs polonistyczny, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Justyna Jankowska - kl.IVat, Paulina Włodarczyk - kl. IVat, Hubert Kuczyński - kl. IVbt. Opiekunem i nauczycielem uczestników jest pani Marianna Mudrow.

      Uczniowie naszej szkoły odnieśli w konkursie duży sukces, bowiem w kategorii technikum I miejsce zajęła - Justyna Jankowska, drużynowo grupa zajęła również I miejsce.

     • Ogólnopolska lekcja „Droga po kapitał - korzyści i proces debiutu giełdowego”

     • W dniu 24 marca uczniowie klas II TA, II TB i III TB uczestniczyli w ogólnopolskiej lekcji, która odbyła się w formule online. Lekcja realizowana była w ramach Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. Zagadnienia poruszane na lekcji dotyczyły oferty publicznej, emisji akcji- finansowanie spółki, korzyści debiutu giełdowego, procesu oferty publicznej. Uczniowie dowiedzieli się także o życiu spółki giełdowej. Lekcję prowadziła pani Karolina Studniarek – Senior ESG Manager GPW w Warszawie. Omówione zagadnienia poszerzyły informacje zdobyte na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości.

     • Spotkanie ze specjalistami sieci #EURES

     •     Spotkanie ze specjalistami sieci #EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze

      W dniu 12 kwietnia uczniowie klas IV TC i IV TD spotkali się z pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze (Oddział Zamiejscowy w Gorzowie Wielkopolskim). Tematem przewodnim spotkania to:  „Europejski rynek pracy: mobilność zawodowa, przedsiębiorczość, kompetencje i umiejętności”. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie szukać pracy sezonowej, jakie są zawody deficytowe i co trzeba zrobić, aby uzyskać uznanie kwalifikacji zawodowych za granicą. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

     • Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

     • 4 kwietnia br. odbył się  Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego. Konkurs zorganizowany został przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Kraj., zaś jego patronem jest Starosta Strzelecko-Drezdenecki.

       

      Najlepszymi okazali się:

      1. Anastazja Rogielska - CKZiU Strzelce Kraj
      2. Aleksandra Knapik - ZS Drezdenko
      3. Mateusz Krysa - ZS Drezdenko
     • Poznań Motor Show 2023

     • W niedzielę zakończyły się  największe w tej części Europy targi motoryzacyjne „Poznań Motor Show 2023”. W wydarzeniu brała udział ponad setka wystawców, którzy wypełnili stoiskami 9 pawilonów. Po raz pierwszy na oficjalnym pokazie w Europie przedstawiony został nowy model od SsangYong – Torres. To nowocześnie stylizowany, rodzinny SUV o długości 4,7 m. Równie interesująco prezentowały się stoiska dealerów – Mercedes-Benz MB Motors czy Grupy Cichy-Zasada, a także Toyota, Honda, Suzuki, KIA, Hyundai, Land Rover, Dacia, Renault, Peugeot i wielu innych. Mogli oni liczyć na wsparcie producentów, co gwarantowało obecność najnowszych modeli.

      Nieodłączną częścią targów był salon motocyklowy. Na miłośników jednośladów czekały dwa pawilony wystawiennicze oraz teren zewnętrzny, gdzie tradycyjnie odbywały się pokazy motocyklowego stuntu, organizowane przez Stunt Wars Poland. Na targach w strefie TVN turbo można było spotkać Adama Klimka, Przemka Szafrańskiego, Dawida Andresa lub znanego z internetu Kickster’a. Można było, w bezpieczny sposób, skorzystać z symulatora dachowania.

      W ramach imprez towarzyszących, 31 marca, został przeprowadzony 29 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej. W turnieju uczestniczyło 480 uczniów szkół samochodowych (technikum i szkoła branżowa), którzy przyjechali z terenu całej Polski. Do finału przeszło tylko 10 uczniów. W turnieju brali  udział uczniowie klasy 4CT naszej szkoły: Adam Danielewicz,  Jakub Dąbrowski, Grzegorz Piętka i Jakub Stasiak.

      Tekst i zdjęcia: Edward Kańczuga

     • Powiatowy konkurs z matematyki

     • W środę 29 marca 2023r. w Zespole Szkół w Drezdenku odbył się Powiatowy Konkurs z Matematyki. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu strzelecko – drezdeneckiego. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Jankowska z klasy IV AT,  Dawid Jurek z klasy IV CT oraz  Kamil  Wierzbicki z klasy IV CT. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii technikum dwoje z nich stanęło na podium:

      1. miejsce – Justyna Jankowska,

      3. miejsce – Kamil Wierzbicki.

      Nasi uczniowie drużynowo zajęli pierwsze miejsce w kategorii technikum.

      Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.