• Czas #zostańwdomu to dobry czas na czytanie

     • Biblioteka szkolna  zachęca do skorzystania z bezpłatnych wersji cyfrowych książek..

       Opublikowane  adresy stron bibliotek cyfrowych oferują darmowy dostęp do szkolnych lektur oraz innych źródeł (wyłącznie legalnych).

      Zachęcamy do skorzystania z nich!

       

      Cyfrowa Biblioteka Polona

      www.polona.pl

      Wolne lektury

      www.wolnelektury.pl

      Internetowa biblioteka, w której zbiorach znajduje się ponad 5000 utworów, w tym wiele lektur szkolnych . Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować

      Narodowe Archiwum Cyfrowe

      www.nac.gov.pl

      Zakład Narodowy im. Ossolińskich

      www.ossolineum.pl

      Międzynarodowe biblioteki cyfrowe

      World Digital Library

      www.wdl.org/en/

      Międzynarodowa biblioteka cyfrowa pod patronatem UNESCO, Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych. Wśród publikowanych materiałów znajdują się manuskrypty, mapy, rzadkie książki, zapisy nutowe, nagrania, filmy, fotografie, szkice architektoniczne i inne znaczące kulturowo materiały.

      Europeana

      www.europeana.eu

      Europejska Biblioteka Cyfrowa ma na celu udostępnienie dziedzictwa kulturowego i naukowego Europy w Internecie. Umożliwia dostęp do ponad 15 mln książek, czasopism, fragmentów filmów, map, fotografii i dokumentów w postaci cyfrowej pochodzących z bibliotek, archiwów, muzeów i archiwów audiowizualnych krajów Europy

      IntraText Digital library

      www.intratext.com/1/

      Pełnotekstowa biblioteka online, zawierająca teksty religijne, filozoficzne, literackie i naukowe w ponad 40 językach.

      Project Gutenberg

      http://www.gutenberg.org

      Pierwsza kolekcja książek elektronicznych z wolnym dostępem stworzona w 1971 r. przez Michaela Harta, udostępniająca 42 000 darmowych książek, głównie anglojęzycznych. Materiały dostępne są w formatach wygodnych do stosowania na najbardziej popularnych czytnikach ebooków.

       

       

      Pełną listę bibliotek cyfrowych znaleźć można na stronie Federacji Bibliotek Cyfrowych pod linkiem fbc.pionier.net.pl/pro/zrodla.

       

      Gotowczyc Jolanta

     • Maseczki i dezynfekcja rąk

     • Przypominamy, że na terenie szkoły, korytarzach oraz przestrzeniach wspólnych istnieje obowiązek noszenia prawidłowo założonej maseczki oraz dezynfekcji rąk w szkole.