• Młodzież Zapobiega Pożarom

     • 28 marca 2023 r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom”.

      Laureatem w grupie III - szkół ponadpodstawowych - został nasz uczeń klasy 4CT Bartłomiej Bacieczko! Gratulujemy!!! 

     • Sukces naszej uczennicy

     • W sobotę 18 marca 2023r. w Drezdenku odbył się XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Wzięła w nim udział nasza uczennica Amelia Rusewicz z klasy IV AT. Amelia uzyskała nominację do Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki  PRO ARTE 2023 oraz nominację na XVI Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o “Złotą Sosnę”.

       

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

     • Rozstrzygnięcie konkursu dla szkół ponadpodstawowych - Moja ścieżka zawodowa

     • Z radością informujemy, że został rozstrzygnięty Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Krajeńskich. Celem konkursu było uwrażliwienie młodzieży na sprawy związane z wyborem zawodu oraz planowaniem ścieżki kariery zawodowej, zainteresowanie uczniów tematyką rynku pracy, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej, praktyczne zastosowanie umiejętności w zakresie autoprezentacji, rozwijanie umiejętności cyfrowych wśród młodzieży.

      Na podium znalazły się aż dwie uczennice z naszej szkoły.

      𝐈 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞

      Hanna Żółkiewska „𝐊𝐚𝐫𝐢𝐞𝐫𝐚 𝐇𝐚𝐧𝐢” uczennica klasy III AT

      𝐈𝐈𝐈 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞

      𝐈𝐳𝐚𝐛𝐞𝐥𝐚 𝐃𝐞𝐧𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 „𝐏𝐨 𝐩𝐫𝐨𝐬𝐭𝐮... 𝐂𝐚ł𝐚 𝐣𝐚” uczennica klasy IV DT.

      Wręczenie nagród odbyło się 24 marca podczas Targów Pracy i Edukacji.

      Serdecznie gratulujemy Hani i Izie.

     • Targi Pracy i Edukacji

     • W dniu 24 marca 2023r. uczniowie klas IV Technikum odwiedzili Targi Pracy i Edukacji organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Krajeńskich przy współpracy z Zespołem  Szkół w Drezdenku. W targach wzięło udział 38 wystawców, a wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Strzelecko-Drezdeneckiego. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z aktualną ofertą pracodawców oraz uzyskać bezpłatne porady z zakresu wsparcia oferowanego przez Urząd Pracy, szkoleń i kursów, a także wsparcia dla osób prowadzących lub zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą.

       

     • POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU STRZELECKO-DREZDENECKIEGO

      23 marca br. odbył się  Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego. Konkurs zorganizowany został przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Kraj., zaś jego patronem jest Starosta Strzelecko-Drezdenecki.

      W konkursie wzięło udział piętnastu uczniów z trzech szkół ponadpodstawowych powiatu, czyli Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich (5 uczniów), Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich (5 uczniów) oraz Zespołu Szkół w Drezdenku (5 uczniów).

       

      Najpierw uczestnicy przystąpili do części pisemnej, składającej się z ośmiu zadań. Po krótkiej przerwie i poczęstunku rozpoczęła się część ustna, w trakcie której każdy musiał wypowiedzieć się na jedno z dwóch wylosowanych pytań. Wypowiedzi oceniała trzyosobowa komisja składające się z anglistów ze szkół uczestniczących w konkursie.

       

      Pierwsze miejsce nieoczekiwanie przypadło trzem uczniom. Zwycięzcami konkursu zostali: Szymon Mazur (ZS Strzelce Krajeńskie), Matylda Roszak (ZS Strzelce Krajeńskie) oraz Adam Kiliński (CKZiU w Strzelcach Krajeńskich).

       

      Pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół zdobył ZS w STRZELCACH KRAJEŃSKICH, drugie CKZiU w STRZELCACH KRAJEŃSKICH, trzecie ZS w DREZDENKU.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy !

     • CKZiU przywitało wiosnę tanecznym krokiem i sportową rywalizacją!

     • Wczoraj, 21 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach sportowych, a nagrodą dla zwycięzców były "dzikie karty" zwalniające z pytania, kartkówek i sprawdzianów jednego dnia. Na każdego czekała ciepła kiełbaska z grilla i świeża bułeczka.

     • Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Szachach

     • 14 marca, w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Szachach. Na starcie zawodów stanęło 20 najlepszych zawodników ze szkół ponadpodstawowych powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Poziom był wysoki, gdyż kilkoro zawodników posiada – III i IV kategorie szachowe, a ubiegłoroczny zwycięzca – Barłomiej Bacieczko zajął dopiero 8 miejsce.

      W tym roku najlepszymi okazali się:

      1. Bartkowski Filip – ZS Strzelce Kraj.,
      2. Haszczyc Filip – ZS Strzelce Kraj.,
      3. Krzyszewski Dawid – CKZiU Strzelce Kraj.

      Z reprezentantów naszej szkoły - poza Dawidem, najlepiej wypadli: Krawczyk Miłosz – 5 miejsce, Bacieczko Bartłomiej – 8 miejsce  i Wierzbicki Kamil – 10 miejsce.

      Wyniki indywidualne [.PDF, 174 KB]

      Następnie po 4 najlepszych z każdej ze szkół przystąpiło do zawodów drużynowych, w których nasza szkoła po zwycięstwie 3:1 z ZS Drezdenko i remisie 2:2 z ZS Strzelce Kraj., przegrała o 0,5 „małego punktu” klasyfikację generalną z ZS Strzelce Kraj.
      W części drużynowej najlepiej dla naszej szkoły punktowali: Dawid Krzyszewski – 2 z 2 (drugi raz tego dnia wygrywając z aktualnym mistrzem – Filipem Bartkowskim), Bacieczko Bartłomiej – 2 z 2 i Krawczyk Miłosz 1 z 2.