• Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

     • W dniu 10.11.2022 r. w auli CKZiU w Strzelcach Krajeńskich odbyła się kolejna ( XI) edycja Szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W komisji sędziowskiej zasiadali: P. Małgorzata Lipert, ks. Marcin Woźniak i P. Waldemar Janusz.

      Jury przyznało:- zwycięskie I miejsce kl. IV BT, która zaprezentowała piosenkę pt. Rozkwitały pąki białych róż,- II miejsce zajęła kl. III AT z pieśnią Pierwsza Brygada,- III - kl. II BT prezentująca Dziewczyna z granatem.Zwycięzcom nagrody wręczyli  Dyrektorzy P. Agnieszka Florczak i P. Jerzy Barczycki.

      Gratulujemy.J. Con, J. Gotowczyc, W. Zieliński

     • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

     • W dniu 14.11.2022 r odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.  W zmaganiach wzięło udział 32 uczniów. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i zagrali systemem „każdy z każdym”.

      Zwycięzcy poszczególnych grup awansowali do ścisłego finału.

       

      Po ponad 90 meczach udało się wyłonić zwycięzców.

       

      Kategoria dziewcząt:

      I miejsce- Maja Raciok

      II miejsce – Angelika Rębas

      III miejsce- Oliwia Borkowska

       

      Kategoria chłopców:

      I miejsce – Eryk Królak

      II miejsce – Jakub Stankiewicz

      III miejsce – Oskar Maludy

       

      Dziękujemy za spore zainteresowanie turniejem i miłą sportową atmosferę.

      Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców.

     • Warsztaty w ramach OTK – październik 2022r

     • W dniu 21 października  uczniowie klas IV Technikum uczestniczyli w warsztatach : „Predyspozycje zawodowe kontra rynek pracy”.     

      Warsztaty prowadziła pani Monika Pokropek - doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim. Zajęcia pozwoliły młodzieży poznać siebie, swoje predyspozycje zawodowe.  Poprzez  ćwiczenia, zadania i gry zaproponowane przez panią Monikę Pokropek uczestnicy potwierdzili wiedzę o sobie i swoich predyspozycjach albo odkryli siebie na nowo. Warsztaty były bardzo owocne, spędzone w miłej atmosferze. Aż żal, że czas biegł nieubłaganie szybko.

      Składamy serdeczne podziękowania Pani Monice Pokropek za przyjazd i przeprowadzenie warsztatów. Uczestnicy  mieli okazję poznać Panią Monikę- osobę, która „złapała swój ster” i dziś z ogromnym zaangażowaniem i pasją dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

      DZIĘKUJEMY !!!!

       

       

                                                                                                                         Organizatorzy

     • Udział w konferencji „Złap swój ster” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

     • Udział w konferencji „ Złap swój ster” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

       

      Uczniowie klas IV Technikum 20 października uczestniczyli w wydarzeniu „Złap swój STER”. Spotkanie zorganizowane było w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przez  Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze i Zespołu Interwizji Poradnictwa Zawodowego oraz Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Krajeńskich. W trakcie spotkania uczniowie zostali zapoznani z tematyką dotyczącą rynku pracy, dokumentów aplikacyjnych, rozmowy kwalifikacyjnej, netykiety. Omawiane treści poparte były przykładami, młodzież miała możliwość zadawania pytań. Prelegentkami były specjalistki, które na co dzień zajmują się omawianymi zagadnieniami, są praktykami z doświadczeniem a przede wszystkim osobami z ogromną pasją i umiłowaniem do tego czym się zajmują. Dało się to odczuć. Poruszana tematyka była tak dobrana, że każdy znalazł coś dla siebie. Opowieść o wyjącym psie, siedzącym na chodniku jest jak bajka kończąca się morałem, do której zapewne w rożnych etapach swego życia będą wracać słuchacze. „Trzeba chcieć- pies nie chciał i wył😊 .Spotkanie dla wielu uczestników to ogromny krok do dorosłości, a to co usłyszeli już za kilka miesięcy wykorzystają wkraczając na rynek pracy.

      Konferencja odbyła się w auli  Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkanie pod względem merytorycznym i organizacyjnym było na bardzo wysokim poziomie, prelegenci podzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem i tylko od uczestników zależy jak w przyszłości wykorzystają to o czym się dowiedzieli.

      Składamy serdeczne podziękowania organizatorom za zaproszenie, panu dyrektorowi za dofinansowanie wyjazdu a młodzieży życzymy powodzenia na egzaminach zawodowych i maturalnym.  Złapcie swój ster i piszcie swoją najpiękniejszą bajkę pt. „Praca zawodowa”.

                                                   

                                                                                                                                    Organizatorzy

     • Konsultacje wojewódzkie dla młodzieży

     • 28.10 odbyło się spotkanie Rady Dzieci i Młodzieży z uczniami szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego CKZiU również wzięli udział w konsultacjach. Panel dyskusyjny dotyczył problemu hejtu, przemocy oraz zaburzeń relacji międzyludzkich.

     • Halloween

     • W naszej  szkole było straaasznie.

       

      Uczniowie nagrodzeni w konkursie na najlepszy strój halloweenowy:

      1. Karolina Nisiewicz
      2. Ewelina Walkiewicz
      3. Joanna Łęczycka

      Nagrodzeni nauczyciele w konkursie na najlepszy strój halloweenowy

      1. Sebastian Rzepka
      2. Magdalena Rutkowska
      3. Małgorzata Lipert
     • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

     • Dnia 27 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Kamil Soroka zdobył  II miejsce. Mają Raciok III miejsce. CKZiU drużynowo również III miejsce. Gratulujemy

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • Wierni tradycji - 14 października br. -  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień  Edukacji Narodowej.  W tym roku  uczniowie naszej szkoły wraz p. M. Rutkowską przygotowali uroczystość, która składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej.    

      W części oficjalnej Dyrektor szkoły p. Jerzy Barczycki powitał wszystkich zgromadzonych i  wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie  życzenia przekazali również p. starosta Bogusław Kierus oraz wicestarosta p. Paweł Antczak.

      W części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne oraz recytatorskie.

      Wyróżniający się pedagodzy i pracownicy administracyjni otrzymali  Nagrody Dyrektora Szkoły.

     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • W tym roku OTK patronuje hasło „Złap za stery do swojej kariery” i nasza szkła po raz kolejny włącza się w organizację. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej poświęcona promowaniu poradnictwa zawodowego i wspieraniu działań na rzecz rozwoju kariery. Pierwsze spotkanie za nami.

      Dziś (17.10) klasy II i III Technikum spotkały się z panią Krystyną Szczepaniak – doradcą zawodowym i pedagogiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach Krajeńskich. Zajęcia były interesujące, a pani Krystynie Szczepaniak składamy serdeczne podziękowania.

      To nie koniec działań w tym tygodniu i mamy nadzieję, że „złapiemy za stery do swojej kariery”.

       

       

                                                                                                                                                  Organizatorzy

     • Wizyta zawodoznawcza do Instalacji Komunalnej w Gorzowie Wlkp.


     • W dniu 26 września  uczniowie klasy IV Technikum Ochrony Środowiska uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej do Instalacji Komunalnej należącej do INNEKO Sp.z o.o. Jest to instalacja zajmująca się mechaniczno-biologicznym przetwarzaniem zmieszanych odpadów komunalnych, przetwarzaniem selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych bioodpadów oraz do składowaniem  odpadów. Uczniowie zobaczyli linię technologiczną, kompostownię oraz czynną kwaterę składowanych odpadów. 

                                                            Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu zakładu i pani technolog za życzliwe przyjęcie, ogromną dawkę wiedzy oraz panu dyrektorowi szkoły i Radzie Rodziców za finansowe wsparcie wyjazdu.

       

                                                                                                                Katarzyna Skwirut

     • Wizyta zawodoznawcza klasy IV Technikum Ochrony Środowiska

     •                 W dniu 19 września  uczniowie klasy IV Technikum Ochrony Środowiska odwiedzili Stację Uzdatniania Wody  i Miejską  Oczyszczalnię Ścieków  w Choszcznie. W czasie wycieczki uczniowie  zobaczyli urządzenia w ciągu technologicznym , skonfrontowali wiedzę teoretyczną z rzeczywistością. W SUW cały proces jest zautomatyzowany, a do dezynfekcji nie używa się chloru. Dodatkowo zwiedziliśmy oczyszczalnię ścieków po modernizacji. Oczyszczalnia jest mechaniczno-biologiczna z wykorzystaniem osadu czynnego. Zobaczyliśmy poszczególne etapy oczyszczania mechanicznego i biologicznego wraz z zagospodarowaniem osadu nadmiernego, z którego produkowany jest ulepszacz glebowy. Po zakładzie oprowadzał nas pan Marcin Zimmer- technolog oraz  pan Paweł Gałwa- kierownik Zakładu Wodociągów  i Kanalizacji, którym serdeczne dziękujemy za przekazaną wiedzę.                       

           Składamy serdeczne podziękowania panu dyrektorowi CKZiUJerzemu Barczyckiemu, za wsparcie finansowe wyjazdu.

           

                                                                                                                                              Katarzyna Skwirut

     • Mistrzostwach Powiatu w Mini-Piłce Nożnej

     • Kolejny dzień sportowych zmagań za nami. 13.10.2022r.  mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Mistrzostwach Powiatu w Mini-Piłce Nożnej zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzelcach Kraj. W turnieju udział brały 4 zespoły , a mecze rozegrano systemem „każdy z każdym’’. Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i wrócili do szkoły z tytułem Mistrza Powiatu.

      Końcowa tabela prezentuje się następująco:

      1. 1.CKZiU w Strzelcach Kraj.
      2. ZS w Dobiegniew
      3. LO w Strzelcach Kraj.
      4. SOSW w Strzelcach Kraj.

      Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został uczeń naszej szkoły - Arkadiusz Bejenka.

      Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

     • Pasowanie na ucznia

     • Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona pełnoprawnych uczniów CKZiU Pasowanie na ucznia przeprowadził Samorząd Uczniowski.

     • Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

     • 12 października w Strzelcach Krajeńskich na stadionie lekkoatletycznym przy SP2 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentanci naszej szkoły startowali na dystansie 6x500m w kategorii dziewcząt i chłopców.

      Obie drużyny wywalczyły tytuł V-ce Mistrzów Powiatu.

       

      Drużyna dziewcząt:

      Budnicka Kinga

      Deluga Wiktoria

      Krygier Wiktoria

      Nowak Wiktoria

      Pilarczyk Martyna

      Świątek Oliwia

       

      Drużyna chłopców:

      Ankowski Marcel

      Bacieczko Bartłomiej

      Bakowicz Nikodem

      Deniszczuk Jakub

      Kamzelski Gracjan

      Wit Bartosz

      Zacharewski Jakub

       

      Bardzo dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły.

     • Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

     • W dniu 5.10.2022 r. na stadionie lekkoatletycznym przy SP2 w Strzelcach Krajeńskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja naszej szkoły zaliczyła świetny występ, zdobywając łącznie 11 medali ( 2 złote , 4 srebrne i 5 brązowych ). Wyniki z poszczególnych konkurencji prezentują się następująco:

       

      Pchnięcie kulą :

      Grzegorz Piętka – I miejsce

      Maria Iwaszczyszyn – II miejsce

      Jakub Błaszczuk – III miejsce

      Martyna Szurko – III miejsce

       

      Skok w dal:

      Oskar Maludy – II miejsce

      Martyna Szurko – III miejsce

       

      Bieg na 800m:

      Bartłomiej Bacieczko – II miejsce

      Marcel Ankowski – III miejsce

       

      Bieg na 400m:

      Jakub Zacharewski – I miejsce

      Deniszczuk Jakub- III miejsce

       

      Bieg na 100m:

      Jakub Zacharewski – II miejsce

       

      Serdecznie gratulujemy Naszym Uczniom  i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.