• Pomoc dla Ukrainy

     • Nasza lekcja dobra i miłości.

       

      Ogłaszamy zbiórkę niezbędnych artykułów dla ludzi uciekających przed wojną.

      Włączmy się wszyscy do akcji!

      Zbieramy:

      - artykuły spożywcze (żywność instant, batony, bakalie, konserwy, makaron, kawa, herbata...)

      - żywność dla dzieci (obiadki, deserki, pieluchy...)

      - środki czystości (chusteczki nawilżające, mydło, pasty i szczoteczki do zębów...)

      - ubrania w dobrym stanie,

      - koce.

      Dary można składać w pudłach umieszczonych na korytarzach naszej szkoły.

      Akcja trwa od 01.03.2022 - 04.03.2022.

     • Warsztaty ekologiczne

     • W dniach 10 listopada  i 13 grudnia  uczniowie klas Technikum Ochrony Środowiska  uczestniczyli w warsztatach edukacji recyklingowej . Warsztaty zorganizowane przez Ekolandię.edu z Wrocławia.  Spotkanie, to inspiracja dla naszych uczniów do działania i zdobywania wiedzy w zakresie zasady 3R (reduce, reduce, recycle) oraz zasady 5R.


      Uczniowie dowiedzieli się  o eko-wyzwaniach, które mogą podjąć, aby ograniczyć ilość odpadów szczególnie tych wykonanych z plastiku!


      Prowadząca podpowiedziała na czym oszczędzać, i nie marnować, jak troszczyć się o swoje zdrowie i środowisko, na co zwracać uwagę – czego unikać! Bardzo serdecznie dziękujemy pani Kornelii Cypryjańskiej-Peruckiej- specjaliście ds. edukacji ekologicznej za spotkanie.

       

                                                                                                                               Katarzyna Skwirut

     • STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW!

     • 14 grudnia 2021r. naszym uczniom wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. W tym roku szkolnym dyplom z rąk dyrektora Jerzego Barczyckiego i jego zastępcy Agnieszki Florczak odebrali Michał Sopielewski z klasy 4 AT i Dominik Sulej z klasy 2BT. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyli również wychowawcy - Magdalena Rutkowska i Marek Biesiada.

     • UROCZYSTE OTWARCIE WARSZTATÓW SZKOLNYCH CKZiU

     • 1 grudnia 2021 w obecności Marszałka Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyna, Lubuskiej Kurator Oświaty Ewy Rawy, Dyrektora Departamentu w Urzędzie Marszałkowskim Arkadiusza Dąbrowskiego, Starosty Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego Bogusława Kierusa, Wicestarosty Pawła Antczaka, Burmistrza Strzelec Kraj. Mateusza Federa, Burmistrza Dobiegniewa Sylwii Łaźniewskiej, Wójta Zwierzyna Karola Neumanna, Z-ca Wójta Zwierzyna Marka Halasza, Z-ca wójta Starego Kurowa Łukasza Węglarza, Przewodniczącego Rady Powiatu Zbigniewa Kubasika, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Leszeka Nowaka, Skrabnika Powiatu Jaceka Antropika, członków zarządu powiatu Zygmunta Lemiesza i Tadeusza Bednarczuka, radnych rady powiatu strzelecko-drezdeneckiego oraz pracowników merytorycznych Starostwa nastąpiło uroczyste otwarcie warsztatów szkolnych po gruntownym remoncie  współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu SpołecznegoMODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W POWIECIE STRZELECKO –DREZDENECKIM”.

      W trakcie prac remontowych wymieniona została  instalacja elektryczna, posadzki i tynki w hali głównej i  siedmiu pracowniach , wymianie uległy również drzwi , ościeżnice i bramy oraz wykonane zostały prace malarskie. Ponadto warsztaty szkolne wyposażone zostały w nowoczesny sprzęt, który będzie służył  praktycznemu kształceniu przyszłych fachowców branży samochodowej. Inwestycja rozszerza potencjał naszej szkoły, a w szerszej perspektywie i regionu.

      Nowa galeria UROCZYSTE OTWARCIE WARSZTATÓW SZKOLNYCH CKZiU została dodana do albumu fotograficznego

     • Mistrzostwa Szkoły CKZiU w Tenisie Stołowym

     • Dnia 16 listopada odbyły się Mistrzostwa Szkoły CKZiU w Tenisie Stołowym. Mistrzem szkoły został Krzysztof Soroka uczeń klasy 3 CB,na kolejnych miejscach uplasowali się: II m. Łukasz Cieploch, III m.Eryk Królak, IV m. Julian Mróz kl. II AT.

      Wszystkim uczestnikom "Dziękujemy" a finalistom "Gratulujemy”.

     • Warsztaty - październik 2021 r.

     • Nowa galeria Warsztaty - październik 2021 r. została dodana do albumu fotograficznego

      W październiku uczniowie  wszystkich klas Technikum Ochrony Środowiska  uczestniczyli w warsztatach edukacji recyklingowej. Warsztaty zorganizowane przez Ekolandię.edu z Wrocławia. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Kornelii Cypryjańskiej-Peruckiej - specjaliście ds. edukacji ekologicznej za spotkanie.

      Certyfikat (.PDF, 168 KB)                                                                                                                               Katarzyna Skwirut

     • Spotkanie z pracownikami PUP

     • W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klasy IV AT i IV BT - 18 października spotkali się z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Krajeńskich.

      Spotkanie owocne. Serdecznie dziękujemy .

                                                     

                                                                                                Katarzyna Skwirut

     • Wizyta zawodoznawcza do Instalacji Komunalnej w Gorzowie Wlkp.

     • W dniu 05.11.2021r. uczniowie klasy IV Technikum Ochrony Środowiska uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej do Instalacji Komunalnej należącej do INNEKO Sp.z o.o. Jest to instalacja zajmująca się mechaniczno-biologicznym przetwarzaniem zmieszanych odpadów komunalnych, przetwarzaniem selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych bioodpadów oraz do składowaniem  odpadów.

      Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu zakładu i pani technolog za życzliwe przyjęcie, ogromną dawkę wiedzy oraz panu dyrektorowi szkoły i Radzie Rodziców za finansowe wsparcie wyjazdu.

       

                                                                                                                Katarzyna Skwirut

     • Mistrzostwa CKZiU w szachach

     • W piątek 5 listopada odbyły się Mistrzostwa CKZiU w szachach. W turnieju udział wzięło 15 uczniów naszej szkoły. Zawody odbywały się systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

      Najlepszymi okazali się:

      1. Miłosz Krawczyk z klasy III CT
      2. Michał Szpalik - III CT
      3. Bartłomiej Bacieczko - III CT
      4. Bartosz Wach - II AT
      5. Kamil Wierzbicki – III CT
      6. Dawid Jurek – III CT

      Turniej był bardzo zacięty i emocjonujący, do tego stopnia, że o miejscu na podium decydowała dogrywka w formie armagedonu pomiędzy Bartłomiejem a Bartoszem, w której to lepszy okazał się Bacieczko Bartłomiej.

      Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła  dyrektor A. Florczak. Turniej zorganizował i przeprowadził T. Krzyszewski.

     • Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej 11-osobowej Chłopców

     • W dniu 11.10.2021r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej 11-osobowej. W zawodach uczestniczyło ponad 50-ciu reprezentantów szkół ponadpodstawowych z Drezdenka i Strzelec Krajeńskich. Po zaciętej i sportowej rywalizacji najlepszymi okazali się uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Drezdenku, a na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich. Zawody zakończyły się poczęstunkiem dla wszystkich zawodników oraz uroczystym wręczeniem pucharów i nagród uczestnikom turnieju przez starostę powiatu strzelecko-drezdeneckiego Bogusława Kierusa oraz dyrektora CKZiU w Strzelcach Krajeńskich Jerzego Barczyckiego.

      Ze sportowym pozdrowieniem

      Organizatorzy

     • Dzień Edukacji Narodowej


     • Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrektor szkoły Pan Jerzy Barczycki wręczył wyróżnionym nauczycielom nagrody. Oprócz części oficjalnej, odbyła się także część artystyczna przygotowana przez naszych uczniów.

      Gratulacje dla nagrodzonych i serdeczne podziękowania dla tych co przygotowali dzisiejszą uroczystość :)

     • Młodzieżowa Rada Powiatu w Drawieńskim Parku Narodowym

     • Dnia 11.10.2021 odbył się wyjazd Młodzieżowej Rady Powiatu do Drawieńskiego Parku Narodowego. W Nadleśnictwie Głusko uczniowie dowiedzieli się wiele cennych informacji na temat lasów i ich mieszkańców. Zobaczyli elektrownię wodną i inne piękne miejsca na terenie Parku.

                                                                 opiekun

     • Bóbr Map II

     • W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w konkursie Bóbr-Map II.

      Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka.

      Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 17 uczniów, z różnych klas technikum.

      Najlepszymi okazali się:

      1. Dawid Krzyszewski (55 punktów) z klasy I AT
      2. Kacper Szymański (40 punktów) z klasy IV AT
      3. Wiktor Zajkowski z klasy I AT i Gracjan Kluka z klasy IV AT (37,5 )​​​​​​​
     • Wizyta zawodoznawcza w Stacji Uzdatniania Wody i Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Choszcznie

     • W dniu 01  października klasa  IV Technikum Ochrony Środowiska odwiedziła SUW  i Miejską  Oczyszczalnię Ścieków  w Choszcznie. W czasie wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć urządzenia w ciągu technologicznym, skonfrontować wiedzę teoretyczną z rzeczywistością. W stacji cały proces jest zautomatyzowany, a do dezynfekcji nie używa się chloru. Przeprowadzona modernizacja stacji uzdatniania wody, nowa linia technologiczna, w tym układy napowietrzania, odgazowywania i dezynfekcji sprawiły, że Choszczno ma dziś najlepszą wodę w województwie zachodniopomorskim.

      Ta inwestycja kosztowała około 8,5 miliona złotych. Dodatkowo mieliśmy okazję nową oczyszczalnię ścieków. Oczyszczalnia jest mechaniczno-biologiczna z wykorzystaniem osadu czynnego. Zobaczyliśmy poszczególne etapy oczyszczania mechanicznego i biologicznego wraz z zagospodarowaniem osadu nadmiernego,  z którego produkowany jest ulepszacz glebowy. Koszt inwestycji to ok. 40 mln zł.  Po zakładzie oprowadzali nas pan Paweł Gałwa- zastępca kierownika Zakładu Wodociągów  i Kanalizacji oraz pan Marcin Zimmer- technolog.       

      Składamy serdeczne podziękowania panom, którzy z pasją opowiadali nam o pracy zakładów oraz dyrektorowi CKZiU za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam wizytę zawodoznawczą.  

           Nowa galeria Wizyta zawodoznawcza w Stacji Uzdatniania Wody i Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Choszcznie została dodana do albumu fotograficznego

                                                                                                                                     Katarzyna Skwirut

     • Uczniowie CKZiU w Młodzieżowej Radzie Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego

     • W środę 29.09.2021 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich odbyła się I Sesja II Kadencji Młodzieżowej Rady Powiatu 2021-2023.

      W spotkaniu udział wzięli Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kubasik, Starosta Bogusław Kierus oraz opiekun Młodzieżowej Rady wicestarosta Paweł Antczak. Uczniowie odebrali gratulacje i zaświadczenia o wyborze na radnego.

      W spotkaniu uczestniczyli również Przewodniczący oraz Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu I kadencji Pan Michał Sopielewski i Bartłomiej Jędrzejczak, którzy podsumowali działania Młodzieżowej Rady w poprzedniej kadencji.

      Podczas sesji Radni wybrali w tajnych wyborach Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Powiatu. Sekretarzem Młodzieżowej Rady została nasza uczennica Izabela Denkowska.

      Gratulacje!!!

       

      Nowa galeria Młodzieżowa Rada Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego została dodana do albumu fotograficznego

     • Pasowanie na ucznia

     •          Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla uczniów klas pierwszych konkurencje i zabawy z okazji „Pasowania na ucznia”. Pierwszaki powtórzyli przysięgę, odpowiedzieli na liczne pytania i przy tym dobrze się bawili.

      Po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów, wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali mianowani pełnoprawnymi uczniami CKZiU 😊  

      Nowa galeria Pasowanie na ucznia została dodana do albumu fotograficznego

                                                                                                            Opiekun SU

     • Remont warsztatów

     • Od kilku lat trwa i przechodzi kolejne etapy proces rozbudowy bazy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich. Jednym z bardzo ważnych celów tego procesu jest modernizacja warsztatów szkolnych – na miarę XXI wieku. Aby sprostać wyzwaniom współczesności, dyrektor CKZiU wraz z zespołem zarządzającym długo zabiegał  o środki na ten cel.

      W wyniku długotrwałych dyskusji z głównym koordynatorem projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO
      W POWIECIE STRZELECKO –DREZDENECKIM” –
      Panią Edytą Sałatką, złożono wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej  Górze o wyrażenie zgody na sfinansowanie tego przedsięwzięcia z funduszy projektu.

      Wniosek uzyskał akceptację i 3 sierpnia rozpoczął się w kapitalny remont warsztatów szkolnych. W trakcie prac remontowych wykonane zostaną prace malarskie oraz wymianie ulegnie posadzka w hali główne warsztatów i w trzech pracowniach.

      Artykuł (.PDF, 648 KB)

      Nowa galeria Remont warsztatów została dodana do albumu fotograficznego