• Konkurs matematyczny

     • 24 stycznia 2023r. odbył się Konkurs Matematyczny dla ucznów klas trzecich i czwartych technikum. Rozwiązując zadania konkursowe należało wykazać się wiedzą matematyczną oraz umiejętnością logicznego myślenia. W konkursie uczestniczyło 23 uczniów. Najlepsi okazali się:

      1. Justyna Jankowska klasa IV AT
      2. Dawid Jurek klasa IV CT
      3. Kamil Wierzbicki klasa IV CT.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy laureatom.

     • Konkurs języka angielskiego

     • 26 stycznia 2023 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się konkurs języka angielskiego, w którym wzięli udział uczniowie różnych klas. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami słuchowymi, czytaniem ze zrozumieniem i testem leksykalno- gramatycznym.

      Najlepsi okazali się:

      1. Adam Kiliński         klasa IV CT
      2. Ernest Chudzik      klasa I BT
      3. Kevin Lech             klasa I AT
       Michał Szarmach   klas III AT

       

      Gratulujemy!!!

     • Studniówka 2023


     • W sobotni wieczór 14 stycznia 2023r. w Sali Weselnej “Perła” odbyła się studniówka uczniów klas maturalnych naszej szkoły. W balu brali udział uczniowie klasy 4AT i 4BT oraz zaproszeni przez nich goście. Zgodnie z tradycją studniówka rozpoczęła się pięknie zatańczonym polonezem. Po uroczystych przemówieniach bal został oficjalnie otwarty przez pana starostę Bogusława Kierusa i pana dyrektora Jerzego Barczyckiego.

      Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili. Zapewne ta noc na długo zostanie w ich pamięci.

     • Przedsiębiorczość

     • W dniu 20 grudnia 2022r  odbył się w trybie on-line konkurs „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ” organizowany przez Wydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. W konkursie wzięło udział 16 osób z trzecich klas Technikum (III AT i III BT).

      W tym tygodniu otrzymaliśmy informację, że do finałowego etapu XII Edycji Konkursu „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ” z naszej szkoły zakwalifikowali się: Martyna Demetruk (III AT) i Dominik Sulej( III BT).  GRATULUJEMY !!!!!

      II etap konkursu odbędzie się 18 kwietnia 2022 roku o godz. 10.00 na terenie kampusu uczelni przy ul. Chopina 52. Trzymamy kciuki !!!

       

                                                                                         Katarzyna Skwirut i Tomasz Krzyszewski

     • Konkurs kolęd

     • Dzisiejszy dzień był pełen emocji i wzruszeń. Odbył się konkurs kolęd, który odkrył wiele talentów naszych uczniów. Po nim był czas życzeń i świętowania przy wspólnym stole.

       

      Gratulujemy zwycięzcom!

     • Lubuscy Zawodowcy

     • W dniu 7.12.2022 w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w ramach programu stypendialnego Marszałka Województwa Lubuskiego "Lubuscy Zawodowcy".

      Miło nam poinformować że wśród laureatów znalazł się uczeń Naszej Szkoły - Dominik Sulej z kl. III B Technikum Ochrony Środowiska.

      Serdeczne gratulacje.

     • Podziękowanie

     • Dotarła do nas miła wiadomość.

      „Szanowni Państwo, 
      serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w organizację XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2022 pod hasłem "Złap za stery do swojej kariery".

      Z wyrazami szacunku 

      Monika Frąckowiak

      członek Zarządu SDSiZ RP”

      Już dziś możemy powiedzieć, że w przyszłym roku dołączymy ponownie 😊.

       

                                                                                                                                   Organizatorzy

     • Młodzi Przedsiębiorczy

     • Nowa galeria Młodzi Przedsiębiorczy została dodana do albumu fotograficznego

      Młodzi Przedsiębiorczy

      Uczniowie klas branżowych przystąpili w tym roku szkolnym do projektu „ Młodzi Przedsiębiorczy” realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskie. W ramach projektu uczniowie realizują scenariusze lekcji przygotowane przez CEO na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego.

      Chętni uczniowie biorą udział w webinarach. Pierwszy webinar „ A może chcesz założyć spółdzielnię?” za nami.  Odbył się 30 listopada. Podczas webinaru uczniowie klas I BB i I CB dowiedzieli się czym jest spółdzielczość i co różni ją od innych rodzajów biznesu. W trakcie spotkania warsztatowego, prowadząca – pani Katarzyna Kalinowska – wyjaśniła na czym polega pozytywny wpływ spółdzielczości i jakie szanse stawia przed nami.

      Kto nie mógł skorzystać w listopadzie ma szansę już w grudniu . Odbędzie się kolejny webinar pt: „Biznes od kuchni- jak rozkręcić firmę inną niż wszystkie”. Zapraszamy 😊

      Katarzyna Skwirut

     • Mistrzostwa Powiatu w Darta

     • 5.12.2022 r.  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Darta (indywidualne oraz drużynowe). Jako organizator mieliśmy przyjemność gościć zawodników z trzech szkół naszego powiatu:

      ZS w Strzelcach Kraj.

      SOSW w Strzelcach Kraj.

      Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie.

       

      W rozgrywkach indywidualnych uczniowie naszej szkoły zajęli dwa miejsca na podium.

      Mistrzem Powiatu został Arkadiusz Bejenka, a trzecie miejsce zdobył Gracjan Kamzelski.

       

      W rozgrywkach drużynowych, po bardzo zaciętej rywalizacji (do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka) nasza szkoła uplasowała się na trzecim miejscu.
      Tabela końcowa:

      1. Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
      2. SOSW w Strzelcach Kraj.
      3. CKZiU w Strzelcach Kraj.
      4. ZS w Strzelcach Kraj.

      Bardzo dziękujemy i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

     • Mistrzostwa CKZiU w szachach

     • W rozegranych 6.12.2022 Mistrzostwach CKZiU w szachach brała udział rekordowa liczba zawodników – 32. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, w ciągu kilku godzin rozegranych zostało 112 partii szachów. Zawody były bardzo zacięte i emocjonujące.

      Najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Krzyszewski z klasy II AT, który wygrał turniej z kompletem 7 punków. O drugim miejscu decydowała punktacja pomocnicza, w której lepszy okazał się Bartłomiej Bacieczko - 5,5 pkt, przed Michałem Szpalikiem – 5,5 pkt – obydwaj z klasy IV CT. Wśród dziewcząt najlepsza okazał się Anastazja Rogielska z klasy 2 AT.

      Wyniki końcowe [PNG, 335KB]

      Nagrody ufundowane przez dyrektora szkoły wręczyła P. A. Florczak.

     • Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej

     • W środę 16.11.2022 r. reprezentacja naszej szkoły udała się do Drezdenka na Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. Niestety w tym dniu musieliśmy uznać wyższość rywali. Zajęliśmy ostatnie IV miejsce z dorobkiem jednego punktu. Przy odrobinie szczęścia układ tabeli mógł wyglądać zupełnie inaczej , bo poziom rozgrywek był bardzo wyrównany. Mimo wszystko chłopcom należą się słowa uznania i podziękowania za walkę od pierwszego do ostatniego gwizdka.

     • Spotkanie z pracownikami PUP i WCR

     • Spotkanie z pracownikami  Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Krajeńskich
      i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wielkopolskim.

       

      W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniu 16 listopada uczniowie klas IV Technikum spotkali się z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Krajeńskich oraz przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wielkopolskim. Powiatowy Urząd Pracy  reprezentowany był przez zastępcę dyrektora, pana Marka Kapiczaka oraz doradców zawodowych panią Annę Olszak i pana  Jana Bojko, którzy przedstawili ofertę PUP skierowaną do młodych. Natomiast mjr Waldemar Baran z WCR przedstawił informacje na temat wstąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej oraz innych ochotniczych form służby wojskowej. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przekazane informacje.

       

                                                                                                                                                  K.S.

     • Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

     • W dniu 10.11.2022 r. w auli CKZiU w Strzelcach Krajeńskich odbyła się kolejna ( XI) edycja Szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W komisji sędziowskiej zasiadali: P. Małgorzata Lipert, ks. Marcin Woźniak i P. Waldemar Janusz.

      Jury przyznało:- zwycięskie I miejsce kl. IV BT, która zaprezentowała piosenkę pt. Rozkwitały pąki białych róż,- II miejsce zajęła kl. III AT z pieśnią Pierwsza Brygada,- III - kl. II BT prezentująca Dziewczyna z granatem.Zwycięzcom nagrody wręczyli  Dyrektorzy P. Agnieszka Florczak i P. Jerzy Barczycki.

      Gratulujemy.J. Con, J. Gotowczyc, W. Zieliński

     • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

     • W dniu 14.11.2022 r odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.  W zmaganiach wzięło udział 32 uczniów. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i zagrali systemem „każdy z każdym”.

      Zwycięzcy poszczególnych grup awansowali do ścisłego finału.

       

      Po ponad 90 meczach udało się wyłonić zwycięzców.

       

      Kategoria dziewcząt:

      I miejsce- Maja Raciok

      II miejsce – Angelika Rębas

      III miejsce- Oliwia Borkowska

       

      Kategoria chłopców:

      I miejsce – Eryk Królak

      II miejsce – Jakub Stankiewicz

      III miejsce – Oskar Maludy

       

      Dziękujemy za spore zainteresowanie turniejem i miłą sportową atmosferę.

      Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców.

     • Warsztaty w ramach OTK – październik 2022r

     • W dniu 21 października  uczniowie klas IV Technikum uczestniczyli w warsztatach : „Predyspozycje zawodowe kontra rynek pracy”.     

      Warsztaty prowadziła pani Monika Pokropek - doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim. Zajęcia pozwoliły młodzieży poznać siebie, swoje predyspozycje zawodowe.  Poprzez  ćwiczenia, zadania i gry zaproponowane przez panią Monikę Pokropek uczestnicy potwierdzili wiedzę o sobie i swoich predyspozycjach albo odkryli siebie na nowo. Warsztaty były bardzo owocne, spędzone w miłej atmosferze. Aż żal, że czas biegł nieubłaganie szybko.

      Składamy serdeczne podziękowania Pani Monice Pokropek za przyjazd i przeprowadzenie warsztatów. Uczestnicy  mieli okazję poznać Panią Monikę- osobę, która „złapała swój ster” i dziś z ogromnym zaangażowaniem i pasją dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

      DZIĘKUJEMY !!!!

       

       

                                                                                                                         Organizatorzy