• Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Szachach

     • W czwartek – 21.04.2022r. zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Szachach.

      W rozgrywkach indywidualnych wzięło udział najlepszych 22 zawodników z 3 szkół naszego powiatu. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszej szkoły, spośród których w pierwszej piątce zawodów było ich aż czterech.

       

      O pierwszym miejscu decydowała punktacja pomocnicza, gdyż dwóch zawodników zdobyło po 6 pkt.:

      1 miejsce zajął Bacieczko Bartłomiej z klasy III TC

      2 miejsce - Dawid Krzyszewski z kl. I TA

      3 miejsce - Antoni Syjud z ZS Drezdenko.

      4 miejsce - Miłosz Krawczyk z kl. III TC

      5 miejsce - Bartosz Wach z kl. II TA

       

      Następnie zostały rozegrane zawody drużynowe, w których po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła nasza szkoła CKZIU Strzelce Kraj. przed ZS Drezdenko i ZS Strzelce Kraj.

      W rozgrywkach drużynowych naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Bacieczko, Dawid Krzyszewski, Miłosz Krawczyk i Bartosz Wach.

      Zawody zakończył wręczając nagrody  dyrektor CKZiU Jerzy Barczycki.

     • Poznań Motor Show 2022

     • Najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo – Wschodniej wróciły po pandemii na Międzynarodowe Targi Poznańskie. „Poznań Motor Show 2022 i towarzyszące im Targi Techniki Samochodowej rozpoczęły się w czwartek 7 kwietnia i trwały do niedzieli, 10 kwietnia. Można było na nich podziwiać luksusowe auta sportowe marek: Ferrari, Lamborghini, Porsche jak również nowości ze świata techniki warsztatowej pojazdów samochodowych (diagnoskopy OBD, wyważarki do kół, stanowiska do badania geometrii kół 3D, czyszczenia filtrów DPF, sprawdzania wtryskiwaczy systemu common rail i wiele innych). Salon samochodowy przyciągał uwagę zwiedzających, ponieważ wystawiło się tam wielu dilerów samochodowych, a wśród  nich marki, których modele i nowości można było spotkać w pawilonach wystawienniczych m.in. Mercedes, Volvo, Hyundai, Honda, Jaguar, Land Rover, Toyota, Dacia, Renault, Peugeot.

      W ramach imprez towarzyszących, 8 kwietnia, został przeprowadzony 28 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej. Wzięli w nim  udział uczniowie klasy 3BT naszej szkoły: Hubert Kuczyński i Kacper Lis.

      W turnieju uczestniczyło 430 uczniów szkół samochodowych (technikum i szkoła branżowa), którzy przyjechali z terenu całej Polski. Do finału przeszło tylko 10 uczniów. Łączna pula nagród wyniosła 150 tys. złotych.

      Tekst i zdjęcia: Edward Kańczuga

     • Dzień Przedsiębiorczości

     • W Dniu Przedsiębiorczości, który przypadł 6 kwietnia, w naszej szkole odbył się konkurs  dla uczniów Szkoły Branżowej.

      W Szkolnym Konkursie Przedsiębiorczości uczestniczyło 20 osób. Dopiero drugi etap wyłonił zwycięską trójkę. Są to : Wiktor Grudka – I miejsce, Anna Drzewiecka – II miejsce, Justyna Łochunko – III miejsce. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

       

       

                                                                                                        Katarzyna Skwirut i Tomasz Krzyszewski

     • PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

     •   W dniu 23.03.2022 grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Konkursie „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”.

      Organizatorom konkursu jest Wydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

      Trzymamy kciuki za wyniki konkursu.

       

       

                                                                                        Katarzyna Skwirut i Tomasz Krzyszewski